Ogłoszenia duszpasterski

XI Niedziela zwykła – 18.06.2017

1.    Procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła w oktawie Bożego Ciała są codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

2.    W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3.    W najbliższy czwartek, 22 czerwca, zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Zaparaszamywszystkie dzieci z rodzicamina ten szczególny dzień i błogosłaqwieństwo. W tym dniu również w sposób szczególny przyzywamy wstawiennictwa św. Jana Pawła II.

4.    Msze św. w czwartek w Chołowicach i Mielnowie o 16.30, w Korytnikach o 17.30, w Krasiczynie o 18.00.

5.    Msza św. z Róży Rodziców, im. św. Jana Pawła II w int. dzieci o błogosławieństwo Boże i opiekę świętego patrona – w czwartek o 18.00.

6.    W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

7.    To również dzień zakończenia roku katechetycznego i szkolnego. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji - Msza św. o godz. 8.00 dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

8.    W sobotę 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – odpust w katedrze.

9.    Bóg zapłać parafianom: Kraus Iwona, Olszańska Janina, Olszański Krystian, Olszańska Sylwia, za złożoną ofiarę na kwiaty i troskę o porządek w naszym kościele w minionym tygodniu. W sobotę na godzinę 9.00 prosimy parafian: Zwolińska Zofia, Kaszycka Elżbieta, Kruk Małgorzata, Szczepańska Renata, w Korytnikach: Alicja Pilch, Marcelina Wieczorek.

10.        Serdecznie zapraszamy do zapisywania się na 37-mą pieszą pielgrzymkę z Przemyśla-Katedry na Jasną Górę w dniach 4-15 lipca w grupie Świętego JACKA. Szczegóły na plakacie w gablocie.

11.        Przemyska Asysta Kalwaryjska serdecznie zaprasza wszystkich chętnych dziewczynki i panny, chłopców i kawalerów do wstąpienia w jej szeregi. Spotkania będą odbywać się u Ojców Franciszkanów we wtorki i czwartki począwszy od 11 lipca o godz. 18.00 – więcej infor. na plakacie w gablocie.

12.        W przyszłą niedzielę Święto Naszej Gminy.

13.        Zmarł w minionym tygodniu z naszej wspólnoty +Roman Leszczuch, uczestnicy pogrzebu ofiarowali 9 Mszy św. Dobry Jezu...

Wtorek, XXIX Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn