Przekazanie Parafii

16. 08. 2007 nastąpiło oficjalne przekazanie parafii krasiczyńskiej przez przechodzącego na emeryturę ks. Stanisława Bartmińskiego jego następcy, ks. Wiesławowi Kałamarzowi dotychczasowemu wikariuszowi w Sanoku. Następnie w niedzielę 26. 08 podczas Mszy św. koncelebrowanej przez obu proboszczów, ks. dziekana Mieczysława Rusina oraz przedstawiciela Kurii Metropolitalnej ks. Ekonoma Edwarda Sobolaka wierni pożegnali ustępującego i powitali przejmującego parafię Proboszcza.

Podczas Mszy św. której przewodniczył ks. Prałat Rusin nowy proboszcz wygłosił kazanie, w którym podziękował ustępującemu proboszczowi, pracującemu w parafii przez 37 lat, oraz ks. Leszkowi Kubickiemu, który po trzech latach pracy w Krasiczynie został mianowany proboszczem w Lipie, przedstawił nowego wikariusza ks. Bogusława Czarnieckiego i nowe siostry zakonne.  Następnie złożył na ręce dziekana jako przedstawiciela ks. Arcybiskupa wyznanie wiary i podpisał stosowne dokumenty.

Pod koniec Mszy św. grupa dzieci młodzieży i przedstawiciele Rady Duszpasterskiej pożegnali ustępującego proboszcza i powitali nowego, zapewniając go o współpracy i składając przyszłościowe życzenia. Ustępujący proboszcz ze słowami „Moja posługa skończona” otrzymane kwiaty przekazał jednemu z najstarszych parafian – długoletniemu przewodnikowi kalwaryjskiemu ( prowadził ok.  60 pielgrzymek)  p. Franciszkowi Prociowi jako podziękowaniu wszystkim dotychczasowym współpracownikom, jednemu z najmłodszych ministrantów rodziny Kruków, jako przedstawicielowi najgorliwszych parafian oraz pokolenia wchodzącego na arenę oraz na ręce siostry zakonnej, symbolizującej rzesze ludzi pracujących na zapleczu Kościoła, skromnych i często niezauważalnych.  Długotrwałe oklaski wiernych były wyrazem pożegnania i powitania, zapowiedzią dalszej harmonijnej współpracy ku chwale bożej i ludzkiemu pożytkowi.

Wtorek, XXIX Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn